Sweets at Vinoscout

Sweet

Sweets and wine – this is not a rarity, but rather one of the most delightful discoveries for anyone who enjoys indulging. Whether it's fine chocolate , artisanal pastries , or special sweets : every item in this selection is designed to enhance the perfect wine – or simply to delight on its own.

With over 30 carefully curated products, you'll find sweet delicacies here that go far beyond the everyday supermarket fare. Let yourself be carried away, try new things and combine boldly – ​​because the best moments often happen where wine and a good treat meet.

Filters

Sort by:

125 products

Sale price3,99 €(19,95 €/kg) 200 g
Sale price6,99 €(87,38 €/kg) 80 g
-13%
Cantucci with Mandorle and Cacao 200g
Sale price3,49 € Regular price3,99 €(17,45 €/kg) 200 g
Catanies Himalayan Salt 80g
Sale price5,90 €(73,75 €/kg) 80 g
Avellana 80g
Sale price5,99 €(74,88 €/kg) 80 g
Sale price3,99 €(19,95 €/kg) 200 g
Sale price7,50 €
Sale price8,05 €
Sale price32,95 € 0,52 l
Lakrids by Bülow Large Advent Calendar 202624 little doors: Liquorice cores in chocolate, passion fruit, Christmas spices.
Sale price79,00 €